PORTUGALSKO, ŠPANĚLSKO – cesta zpět letecky

Portugalsko sice nepatří k velkým evropským zemím, ale pro své významné kulturní zázemí, bohatství památek, krásu svých měst a překrásné pláže Atlantiku si zaslouží pozornost turistů. Ve Španělsku navštívíme malebnou oblast Andalusie s městy, jejichž nádherné památky připomínají dobu maurské nadvlády i historická města oblasti Staré a Nové Kastilie.


Číslo záj. Termín Cena Odjezd
257-01 15.9. – 28.9.15 26 990,- A, B


Odjezdy: A odjezd též z Plzně, B odjezd též HK a Pa

1. den – Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.
2. den – BARCELONA (UNESCO) - metropole Katalánska s množstvím památek: Sagrada Familia, katedrála sv. Eulálie, gotická stará čtvrť, Rambla, Kolumbův památník a další. Nocleh.
3. den – Přejezd španělským pobřežím přes Valencii, Alicante do Granady. Nocleh.
4. den – GRANADA (UNESCO) - město zasazené do přírody na úpatí pohoří Sierra Nevada s pohádkově krásnými památkami z doby maurské nadvlády (palác Alhambra, letohrádek Generalife se zahradami, arabská čtvrť Albaicín). Nocleh.
5. den – CÓRDOBA (UNESCO) - bývalé arabské sídelní město: Mešita, židovská a stará čtvrť s typickými bílými stavbami, úzkými uličkami a půvabnými nádvořími, římský most. SEVILLA (UNESCO) - město přezdívané pro svou krásu perlou Andalusie s třetí největší katedrálou v Evropě, s překrásným romantickým zámkem Alcazár v maurském slohu a bílou židovskou čtvrtí. Nocleh.
6. den – GIBRALTAR - britská korunní kolonie, staré město a pevnost střežící průliv mezi Evropou
a Afrikou. CÁDIZ - malebné bílé město ležící na úzkém poloostrově, krásné promenády a pláže.
7. den – Přejezd na pobřeží ALGARVE - jedno z nejkrásnějších pobřeží Evropy s písečnými plážemi
i rozeklanými útesy. Malebné městečko LAGOS, odpočinek a koupání na plážích zasazených mezi skalisky.
8. den – LISABON - metropole Portugalska, prohlídka čtvrti BELÉM (UNESCO) s významnými památkami – Klášter Jeronýmů, Belémská věž, Památník objevitelů. CABO DA ROCA - nejzápadnější výběžek Evropy. SINTRA (UNESCO) - královské město, jedno z nejstarších v Portugalsku, opěvované pro svoji krásu mnoha básníky.
9. den – TOMAR (UNESCO) - majestátní templářský hrad z 12. stol. se slavnou templářskou rotundou a proslulým manuelským oknem. BATALHA (UNESCO) - pro svou krásu ve všech dějinách umění vyzdvihovaný klášter. ALCOBACA (UNESCO) - starobylé městečko s klášterem Panny Marie. FÁTIMA – slavné poutní místo.
10. den – COIMBRA - univerzitní město, první hlavní město Portugalska se Starou katedrálou, kostelem
Sv. kříže, univerzitou. Přístavní město PORTO (UNESCO), známé svým vinařstvím – portské víno. Nocleh.
11. den – Přejezd do Španělska. Cestou prohlídka univerzitního města SALAMANCA (UNESCO) se Starou a Novou katedrálou, římským mostem, malebným náměstím Plaza Mayor a Domem mušlí. Nocleh.
12. den – Monumentální zámek a královský pantheon EL ESCORIAL (UNESCO). TOLEDO (UNESCO) - krásná katedrála, dům malíře El Greca, synagoga Santa Maria la Blanca aj. Nocleh.
13. den – MADRID - hlavní město Španělska, Královský palác, park Retiro, Plaza Mayor, Puerta del Sol aj. Nocleh v Madridu.
14. den – Odlet do ČR.

Cena zahrnuje: poj. léčebných výloh a storna, dopravu zahraničním autobusem, průvodce, 12x ubytování (2lůžkové pokoje s vlastním přísl.), 12x snídani (2x snídaňové balíčky), 3x večeři, letenku Madrid - Praha.

Fakultativně: Vstupné do Alhambry s rezervací - 700 Kč (nutno objednat při přihlášení, rezervaci španělská CK však potvrdí až měsíc před zájezdem, nebude-li, částka bude klientovi obratem vrácena).

 

>> Objednej zájezd


Letecké poznávací

Barma
Etiopie
Kuba
KYRGYZSTÁN-UZBEKISTÁN
Mexiko
Mongolsko
NEPÁL PRO KAŽDÉHO
PERU
SRÍ LANKA
STŘEDNÍ AMERIKA
THAJSKO (KAMBODŽA)
VIETNAM
VELKÝ OKRUH MAROKEM – letecky
ŠPANĚLSKO, PORTUGALSKO – velký okruh letecky
ŠPANĚLSKO, PORTUGALSKO – velký okruh letecky
PORTUGALSKO, ŠPANĚLSKO – cesta tam letecky
PORTUGALSKO, ŠPANĚLSKO – cesta zpět letecky