ŘÍM, FLORENCIE, TIVOLI

„Všechny cesty vedou do Říma“, tvrdí jedno staré přísloví jako doklad o důležitosti města. Ta naše tam povede za poznáním dědictví minulosti z dob kolébky západoevropské civilizace (antického Říma) a z dob papežského státu, kdy se Řím stal srdcem křesťanského světa. Cestou se zastavíme ve Florencii, městě, do jehož tváře se tak významně vepsala italská renesance.

Číslo záj. Termín Cena Odjezd
424-01 6.5. – 10.5.15 5 990,- A, B
424-02 24.9. – 28.9. 5 990,- A, B


Odjezdy: A odjezd též z Plzně, B odjezd též z Pardubic, Hradce Králové.

1. den – Odjezd z Prahy v odpol. hodinách.
2. den – FLORENCIE (UNESCO) – metropole Toskánska s mnoha památkami: Dóm Santa Maria dei Fiori, Giottova zvonice, slavné náměstí Signoria se sochou Davida, kostel San Lorenzo s Medicejskou kaplí.
3. den – TIVOLI – VILA D’ESTE (UNESCO) s překrásnou zahradou plnou fontán a HADRIÁNOVA VILA (UNESCO) – působivě zachovalé sídlo císaře Hadriána. ŘÍM (UNESCO) – antický Řím (Coloseum, Forum Romanum, Pantheon aj.), Piazza Navona, Fontana di Trevi, Piazza di Spagna.
4. den – ŘÍM – VATIKÁN (UNESCO) hlavy katolické církve. Velkolepá bazilika sv. Petra s možností výstupu na kopuli s krásným rozhledem na Řím, Vatikánská muzea s úchvatnými sbírkami antických soch.
5. den – Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje: poj. léčebných výloh a storna, dopravu autobusem, průvodce, 2x ubytování v hotelu na okraji Říma (2lůžk. pokoje), 2x snídaně.

Fakultativně: 2x večeře - 500 Kč.

 

>> Objednej zájezd


Poznávací zájezdy s ubytováním

ANGLIE, WALES, SKOTSKO
PORTUGALSKO, ŠPANĚLSKO
TURECKÉ ZÁPADNÍ POBŘEŽÍ
STŘEDOVĚKÁ ROMANTICKÁ UMBRIE + FLORENCIE
ŘECKO – OKRUH S KOUPÁNÍM NA PELOPONÉSU
PROVENCE – KRÁLOVSKOU FRANCIÍ
MALEBNÁ BRETAŇ A NORMANDIE
MALÝ OKRUH POBALTÍM
MALÝ OKRUH POBALTÍM + Helsinky
NORSKO – VELKÝ POLÁRNÍ OKRUH
PAŘÍŽ A ZÁMEK VERSAILLES
LONDÝN A OKOLÍ
ŘÍM, FLORENCIE, TIVOLI