Národní parky a historie středního Španělska aneb za supy, orly a dropy

Zájezd určený pro všechny milovníky přírody. Program je zaměřen na zajímavé ornitologické i herpetologické lokality s výskytem vzácných druhů. Stejně tak si přijdou na své i botanici a geologové. Hlavním centrem bude národní park Monfragüe v oblasti Extremadury v západní části Španělska. Cestou navštívíme přírodní parky v deltách řeky Ebra a Rhony a další pozoruhodná místa. Součástí programu budou i starobylá města a památky na trase. Celý zájezd tak nabízí nevšední zážitky v podobě skloubení přírody a historie.

01.05. - 14.05.15 sod 0210 13 980 Kč
Pro členy ČBS, ČSO,AOPK,ČIŽP,TSP, KCHŽ,ČSOP a jejich rodin. příslušníky 12 980 Kč

1.den: odjezd z Brna, dále Pardubice, Hradec Králové, Praha, Plzeň. Průjezd Německem
a Francií, nonstop přejezd do Španělska.
2.den: příjezd do Riumaru v deltě řeky Ebro. Přírodní park v deltě Ebra. Kemp.
3.den: přírodní park v deltě řeky Ebro. Rozsáhlá rýžoviště. Saliny. Přírodovědná exkurze s pozorováním desítek druhů ptáků. Podle počasí možnost koupání v moři. Přejezd do Albarracinu. Kemp.
4.den: Albarracin. Přírodovědná exkurze v okolí starobylého městečka v krásném kaňonu. Pravěké skalní kresby z období 6 000 – 1 500 př. Kr. Naleziště fosilií. Vyhlídková jízda do Cuency. Kemp /chladná noc!/.
5.den: „Začarované město“ Ciudad Encantada – pozoruhodné skalní útvary vypreparované vodou a větrem. Cuenca. Středověké domy přilepené na skalách jako vlaštovčí hnízda. Návrat do téhož kempu /chladná noc!/.
6.den: Toledo – prohlídka jednoho z nejznámějších a nejkrásnějších španělských měst, které je nazýváno muzeem španělských dějin (přímo u kempu lokalita s bohatým výskytem vzácných ptáků). Kemp.
7.den až 10.den: exkurze v přírodním parku Monfragüe a okolí. 4 noci v jednom kempu. Jedna z nejzajímavějších
lokalit Španělska na soutoku řek Tajo a Tietar s výskytem vzácných ptáků a ostatní zvířeny, málo navštěvovaná turisty. Pozorování supů a desítek dalších druhů ptactva ze vzdálenosti menší než 100 m. Mimořádně krásná oblast v kopcovitém terénu s mnoha naučnými strzkami.
Během pobytu zde jednodenní exkurze do jižní polopouštní oblasti Extremadury k městu Trujillo. V okolí města navštívíme lokality s výskytem dropa velkého, největšího létajícího ptáka v Evropě. Krátká prohlídka Trujilla, historického města conquistadorů.
11.den: průjezd pohořím Sierra de Gredos, přírodovědná vycházka v průsmyku Pto. de Tornavaces /l275 m/ - pozoruhodná botanická a herpetologická lokalita. Segovia – prohlídka města, arabský hrad na seznamu UNESCA, 700 m dlouhý římský akvadukt se 119 oblouky ze 2.st., úchvatná gotická katedrála. Kemp.
12.den: Calataňazor. Zastávka v malebném středověkém městečku se zříceninou hradu v zajímavé krajině. Přírodovědná exkurze v okolí. Hnízdiště supů.. Noční přejezd do Francie.
13.den: oblast přírodního parku Camarque v deltě řeky Rhony. Prohlídka těžby soli z mořské vody.Rozsáhlá rýžoviště.Celodenní přírodovědná exkurze v místních salinách, kde uvidíme stovky plameňáků a dalších zajímavých druhů ptactva. Podle počasí možnost koupání. Noční přejezd zpět.
14.den: příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje: dopravu klimatizovaným busem, komplexní pojištění včetně připojištění storna, 10x nocleh v kempech ve vlastním stanu, organizačního průvodce, informační materiály, pojištění CK proti úpadku. Záloha 6 100 Kč.
Noclehy: ve vlastních stanech v kempech. V omezené míře je možno za příplatek přespat v některých kempech i v bungalovech, obvykle 4-6 lůžkových.
Nástupní místa: Brno, Pardubice, Hradec Králové, Praha, Plzeň.

 

>> Objednej zájezd


Za přírodou po Evropě a Africe

Dunajská delta na lodích i suchou nohou
Národní parky a historie středního Španělska aneb za supy, orly a dropy
Ptáci severního Německa
NÁRODNÍ PARKY A MOŘE ŘECKA
Za půlnočním sluncem...Příroda Švédska, Norska a Finska