VELKÝ OKRUH MAROKEM – letecky

Letos jsme pro Vás ve spolupráci s místními odborníky připravili speciální letecký zájezd do Maroka, ve kterém navštívíte jak známá města plná památek (Meknés, Fés, Marrakéš, Rabat aj.), tak i méně známá a přístupná místa v poušti, oázy, nádherné kaňony a soutěsky Vysokého Atlasu.

Číslo záj. Termín Cena
254-01 15.9. – 26.9.15 33 990,-

1. den - Přílet do Maroka, nocleh.
2. den - CASABLANCA - Prohlídka monumentální mešity Hasana II. postavené s využitím nejmodernějších technologií a bohatě vyzdobené v tradičním stylu. Náměstí Mohameda V. s výstavnými budovami z počátku 20. st. Hlavní město RABAT – zastávka před královským palácem, romantický Chellah s římskými vykopávkami a středověkou svatyní, královské mauzoleum a Hasanova věž, kasba Ouidaias aj. Přejezd do Meknés.
3. den - Vykopávky města VOLUBILIS s nádhernými římskými mozaikami. Poutní město MOULAY IDRISS, Mekka chudých, mauzoleum Moulaye Idrisse. Královské město MEKNÉS - památky na rozporuplného sultána 17.st. Moulaye Ismaila, jednoho z prvních panovníků současné královské dynastie (UNESCO), majestátní brána Bab Mansour, náměstí El Hedime s tržnicí, medina.
4. den - Královské město FÉS, duchovní a umělecké centrum Maroka – bronzová brána královského paláce. Bab Jeloud - nejkrásnější brána do mediny, medresa, mešita Karaouine s jednou z nejstarších univerzit na světě, mauzoleum zakladatele města Moulaye Idrisse II. Súky, činírny a barvírny kůží, tkalci, cizeléři, keramika.
5. den - Průsmyky Středního a Vysokého Atlasu. NP IFRANE - vycházka mezi cedrovými velikány, pozorování makaků. WÁDÍ ZIZ – soutěska u tunelu Legionářů, PŘEHRADA U ER-RACHIDIE, oázy s palmovými háji.
6. den - Volný den v ERFOUDU, relaxace u bazénu na kraji pouště. Fakultativně celodenní výlet terénními auty na SAHARU s noclehem v tradičním hotýlku. Během výletu navštívíme městečko RISANI, kolébku současné vládnoucí dynastie, tradiční dobytčí trhy. Úsek etapy Rallye Paříž - Dakar, berberští pouštní nomádi, lomů na těžbu mramoru s fosiliemi, poslechneme si rituální hudbu Gnaua v černošské vesnici. (platí se na místě cca 60 eur)
7. den - Pokračování podél vádí Rheris, starověký zavlažovací systém rhetaras, procházka úzkou soutěskou v kaňonu TODRA mezi 300 m vysokými vápencovými stěnami. Nahlédnutí do soutěsky DADÉS - zajímavé skalní útvary. Podél vádí Dadés do města růží Kelaa M´Gouna, údolím kasb s výhledy na Vysoký Atlas a saharské horské hřebeny do Ouarzazate, nocleh.
8. den - Marocký „Hollywood“ město OUARZAZATE - prohlídka KASBY TAOURIRT (UNESCO) a filmových ateliérů. Opevněná hliněná vesnice - KSAR AIT BENHADOU (UNESCO), přejezd přes SEDLO TIZI-N-TICHKA
2 260 m do Marrakéše.
9. den - MARRÁKEŠ – středověká mešita Koutoubia, palác La Bahia v andaluském stylu, hrobka sultána Ahmeda al Mansúra z dynastie Saadienů, súky v medině, nezapomenutelný večerní mumraj na náměstí Jemaa El Fna.
10. den - Cestou k pobřeží, háje endemitických ARGANOVNÍKŮ, manufaktura na zpracování arganového oleje. Perla Atlantiku ESSAOUIRA – město umělců, malebný rybářský přístav, mohutná pobřežní pevnost Sqala, výhledy na Purpurové ostrovy, kde se ve starověku vyrábělo vzácné barvivo a dnes jsou významnou ornitologickou rezervací, možnost koupání.
11. den - Po pobřeží s nádhernými výhledy na oceán, kolem rybářských vesnic a starých portugalských pevností, SAFI, odkud se roku 1969 vydal Thor Heyerdahl na výpravu Ra, skalní terasy a nádherné písečné pláže, zastávka na koupání. EL JADIDA s opevněnou portugalskou čtvrtí ze 16. století. Přejezd do Casablancy, nocleh.
12. den - Přejezd na letiště. Odlet z Casablancy do ČR.

Cena zahrnuje: poj. léčebných výloh a storna, letenky Praha – Casablanca – Praha, doprava minibusem nebo autobusem (dle počtu klientů), 11x nocleh v hotelích se snídaní, 10x večeři, průvodce, letištní taxy.

Fakultativně: pojištění vyššího storna - 250 Kč.

Zájem o fakultativní výlet 6. den je nutné nahlásit již při přihlášení.

 

>> Objednej zájezd


Letecké poznávací

Barma
Etiopie
Kuba
KYRGYZSTÁN-UZBEKISTÁN
Mexiko
Mongolsko
NEPÁL PRO KAŽDÉHO
PERU
SRÍ LANKA
STŘEDNÍ AMERIKA
THAJSKO (KAMBODŽA)
VIETNAM
VELKÝ OKRUH MAROKEM – letecky
ŠPANĚLSKO, PORTUGALSKO – velký okruh letecky
ŠPANĚLSKO, PORTUGALSKO – velký okruh letecky
PORTUGALSKO, ŠPANĚLSKO – cesta tam letecky
PORTUGALSKO, ŠPANĚLSKO – cesta zpět letecky