BÍLÉ ÚTESY POLOOSTROVA GARGANO A PAMÁTKY APULIE

Poloostrov Gargano je vysoký skalnatý výběžek do Jaderského moře s pobřežím vroubeným zátokami a útesy. Je to jeden z nejpěknějších a nejromantičtějších krajinných celků; vnitrozemí pokrývá Foresta Umbra, chráněná enkláva starobylých lesů, zatímco pobřeží je směsicí útesů, malých zálivů, pláží, rybářských vesnic a stále populárnějších malých rekreačních středisek. Návštěvníky Gargana přitahuje panorama typických bílých útesů, které se tyčí nad nádhernými písčitými plážemi. Náš zájezd propojuje pobyt v této romantické oblasti s výlety za přírodními krásami a kulturními zajímavostmi Apulie.

Číslo záj. Termín Cena Odjezd
116-01 6.9. – 13.9.15 12 990,- A, B

Odjezdy: A - odjezd též z Plzně, B - odjezd též z Pardubic, Hr. Králové.

1. den - Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.
2. den - Příjezd na POLOOSTROV GARGANO, vyhlášený svými jedinečnými bílými útesy. Příjezd na místo pobytu, odpoledne pobyt u moře, ubytování.
3. den - Delší výlet na jih Apulie. Návštěva města BARI - atmosféra labyrintu ulic a uliček, bazilika di San Nicola z r. 1087, katedrála di San Sabino z konce 12. st., oba kostely jsou příkladem vrcholné románské architektury. Přejezd do vyhlášené oblasti „trulli“ - bílé domky s kamennou střechou a kruhovým půdorysem. ALBEROBELLO - romantické městečko jehož název znamená „krásný strom“ - s více jak tisíci domky „trulli“. V podvečer návštěva krásného italského městečka LOCOROTONDO - třpytivě bílé domky na vršku kopce.
4. den - Pobyt u moře. Pro zájemce možnost fakultativního výletu na OSTROVY TREMITI - nejvýznamnějšími ostrovy jsou San Nicola a San Domino. Oba jsou proslulé krásou a průzračnou vodou, možnosti koupání, procházek po ostrovech i k historickým památkám Městečko PESCHICI - usazené na strmé skále nad mořem, jedno z nejmalebnějších starobylých míst v oblasti Gargana.
5. den - Pobyt u moře, pro zájemce fakultativní výlet: cesta za románskými památkami Apulie. TRANI - město pyšnící se vynikající románskou katedrálou Sv. Mikuláše s pozoruhodnými bronzovými dveřmi. BARLETTA - město, kde stojí Colosso - největší existující antická bronzová socha římského císaře. Hrad CASTEL DEL MONTE - jedna z nejpozoruhodnějších a nejzáhadnějších památek italského jihu. Obrovská pevnost viditelná ze vzdálenosti mnoha kilometrů byla postavena v l. 1229 - 1240 za panování Fridricha II., císaře Svaté říše římské.
6. den - Výlet po poloostrově. Průjezd zajímavou přírodní rezervací FORESTA UMBRA - les plný dubů, buků, tisů a pinií. Jedná se o nejmladší italský národní park. MONTE SANT’ANGELO - horské městečko (803 m n.m.) proslavené třemi zjeveními Archanděla Michaela v l. 490-493. Čtvrté zjevení v 8. století vedlo k založení kláštera. Dnes je jeskyně, ve které došlo ke zjevením, jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Itálii. Poutní místo SAN GIOVANNI ROTONDO, známé působením františkánského mnicha Padre Pia, starý kostel, krásný moderní kostel, křížová cesta.
7. den – Prohlídka městečka VIESTE - romantické městečko s pevností, od které je krásný výhled na pobřeží. Pro zájemce možnost plavby kolem vyhlášených bílých útesů. Večer odjezd do Čech.
8. den - Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje: poj. léčebných výloh a storna, dopravu autobusem, 5x ubytování v hotelu **** (2lůžk. pokoje s přísl., bazén), 5x polopenze, průvodce.

Fakultativně: výlet 5. den - 380 Kč/os.

 

>> Objednej zájezd


Pobyty u moře s výlety

NÁRODNÍ PARKY A PŘÍRODNÍ KRÁSY CHORVATSKA
ITÁLIE, NEAPOLSKÝ ZÁLIV
BÍLÉ ÚTESY POLOOSTROVA GARGANO A PAMÁTKY APULIE
ŠPANĚLSKO, FRANCOUZSKÁ RIVIÉRA
ŠPANĚLSKO, FRANCOUZSKÁ RIVIÉRA - prodloužená varianta
ŠPANĚLSKO – okruh s pobytem v ANDALUSII