Ptáci severního Německa

Národní park Schleswig-Holsteinisches Wattenmeer je unikátním přírodním společenstvím. V době odlivu se na obrovských plochách obnažuje mořské dno, které je navštěvováno tisíci vodních ptáků, zejména bahňáků. Součástí programu je návštěva ostrova Hooge, koupání a možnost turistiky po mořském dně, tzv.Wattwanderung. Na závěr navštívíme Vogelpark Walssrode, největší specializovanou ptačí ZOO na světě.

18.8. – 23.8.15    psn 2015   6 890 Kč
Pro členy ČIŽP, AOPK, ČSO, ČSOP, ČBS, KCHŽ, Teraspolu Praha 6 380 Kč

1.den: odjezd z Brna, Jihlavy, Prahy, Ústí n.L., noční přejezd SRN.
2.den: NP Schleswig-Holsteinisches Wattenmeer. Ubytování v kempu Dagebüll. Pozorování vodních ptáků přímo u kempu. Zdejší lokality jsou úžasným místem k pozorování bahňáků, kachen, racků a rybáků. Možnost koupání. Prohlídka okolí.
3.den: lodí navštívíme ostrov Hooge. Prohlídka ostrova, ornitologiké pozorování. Možnost návštěvy místní restaurace.
Odpoledne exkurze v přírodní rezervaci Hauke-Haien-Koog. Možnost pozorování bernešek bělolících, husí, kachen a bahňáků.
4.den: přírodní rezervace Beltringharder Koog – pozorování ptáků. Fakultativně možnost chození po mořském dně – Wattwanderung.
5.den: Dagebüll. Dopoledne pozorování ptáků v okolí kempu. Odjezd směr Hamburk. Odpoledne návštěva Vogelparku Walsrode. Chovají tu téměř 5 000 ptáků v 950 druzích. Největší kolekce papoušků /přes 200 druhů včetně těch nejvzácnějších/, vodní ptáci, dravci /harpyje/, jeřábi /14 druhů/, skleníky s tropickými druhy ptáků.
Noční přejezd zpět.
6.den: příjezd do ČR v ranních hodinách a postupný dojezd do cílových míst.

Cena zahrnuje: komplexní pojištění včetně připojištění storna, dopravu klimatizovaným busem, vedoucího zájezdu, 3x nocleh v kempu ve vlastním stanu, pojištění CK proti úpadku. Záloha 3 000 Kč.
Nezahrnuje: stravu, vstupné a vše další, co není uvedené v odstavci Cena zahrnuje.
Nástupní místa: Brno, Jihlava, Praha, Ústí n.L.

 

>> Objednej zájezd


Za přírodou po Evropě a Africe

Dunajská delta na lodích i suchou nohou
Národní parky a historie středního Španělska aneb za supy, orly a dropy
Ptáci severního Německa
NÁRODNÍ PARKY A MOŘE ŘECKA
Za půlnočním sluncem...Příroda Švédska, Norska a Finska