TURECKÉ ZÁPADNÍ POBŘEŽÍ

Náš zájezd směřuje do oblasti klenotů antiky jako jsou starověká města Pergamon, Efes, Milét aj. a pěkných pláží v oblasti jednoho z nejvyhlášenějších letovisek tureckého západního pobřeží Kusadassi. V průběhu zájezdu také navštívíte tureckou metropoli Istanbul, tzv. „bavlněný zámek“ Pamukkale a jiné zajímavosti západní části Malé Asie.

Číslo záj. Termín Cena Odjezd
152-01 7.7. – 21.7.15 16 590,- B, C
152-02 14.7. – 27.7. 15 990,- A, C
152-03 8.9. – 22.9. 16 390,- B, C

1. den – Odjezd z Prahy v ranních hodinách, přejezd do Maďarska, krátká zastávka v BUDAPEŠTI (UNESCO). Nocleh.
2. den – Dopoledne prohlídka centra Szegedu. Dále jízda přes Srbsko a Bulharsko, noční přejezd.
3. den – ISTANBUL – první seznámení s metropolí na dvou kontinentech: Nová mešita, Egyptský bazar, Sulejmanova mešita, Velký bazar. Nocleh v Istanbulu.
4. den – ISTANBUL (UNESCO) – různorodé město s množstvím byzantských a osmanských památek (Hippodrom, chrám Hagia Sofia, Modrá mešita, palác Topkapi aj.), možnost plavby po Bosporu. Noční přejezd.
5. den – Pobyt u moře.
6. den – EFES – archeologický areál unikátních antických staveb, trosky jednoho z divů světa, ARTEMIDINA CHRÁMU. Město SELCUK s bazilikou sv. Jana a archeologickým muzeem. Jeskyně Sedmispáčů. DŮM PANNY MARIE na Slavičím vrchu.
7. den – Pobyt u moře.
8. den – PAMUKKALE (UNESCO) – travertinové kaskády a jezírka. Jeden z nejzajímavějších přírodních útvarů světa. Antické město HIERAPOLIS (UNESCO). Jedna z nejkrásnějších antických lokalit AFRODISIAS.
9. den – Pobyt u moře.
10. den – DIDYMA – ve starověku proslulá věštírna, která návštěvníky uchvátí svou mohutností. MILÉT – starořecké město s dominujícím divadlem. PRIENE – vykopávky antického města zajímavé svojí pěknou polohou.
11. den – Pobyt u moře.
12. den – PERGAMON – antické město s akropolí na vysoké skále, ze které je pěkný rozhled. TRÓJA (UNESCO) - starověké město s tisíciletou historií. Nocleh.
13. den – Prohlídka EDIRNE - které je nazýváno bránou Orientu pro své monumentální islámské stavby. Přejezd do Bulharska. Nocleh.
14. den – Dopoledne prohlídka SOFIE - významné křesťanské stavby, mohutné kostely a chrámy, ale také mešita z dob turecké nadvlády. Přejezd přes Srbsko.
15. den – Příjezd do ČR v ranních hodinách.

Cena zahrnuje: poj. léčebných výloh a storna, dopravu klimatizovaným autobusem, průvodce, 11x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje), 11x snídani, 8x večeři.

Odjezdy: A odjezd též z Plzně, B odjezd též z Pardubic, Hradce Králové. C odjezd též z Brna.

 

>> Objednej zájezd


Poznávací zájezdy s ubytováním

ANGLIE, WALES, SKOTSKO
PORTUGALSKO, ŠPANĚLSKO
TURECKÉ ZÁPADNÍ POBŘEŽÍ
STŘEDOVĚKÁ ROMANTICKÁ UMBRIE + FLORENCIE
ŘECKO – OKRUH S KOUPÁNÍM NA PELOPONÉSU
PROVENCE – KRÁLOVSKOU FRANCIÍ
MALEBNÁ BRETAŇ A NORMANDIE
MALÝ OKRUH POBALTÍM
MALÝ OKRUH POBALTÍM + Helsinky
NORSKO – VELKÝ POLÁRNÍ OKRUH
PAŘÍŽ A ZÁMEK VERSAILLES
LONDÝN A OKOLÍ
ŘÍM, FLORENCIE, TIVOLI